Kujawsko-pomorska e-Szkoła

     e-Szkoła rusza w dniu dzisiejszym o godz. 12.00 i będzie nadawać zajęcia dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, ze szczególnym uwzględnieniem klas maturalnych. Na początek od dnia 16.03 do 20.03.2020 r. przygotowano lekcje online – wykłady, pokazy, warsztaty – z przerwami na pytania i dyskusję dla klas maturalnych z następujących przedmiotów:

- język polski,

- matematyka,

- język angielski,

- fizyka,

- historia,

- chemia,

- wiedza o społeczeństwie.

Link do e-Szkoły: https://www.youtube.com/channel/UCXkeiZ2i3F_LeVnvjj4a07Q

     Program zajęć przygotowują wspólnie wszystkie kujawsko-pomorskie centra edukacji nauczycieli, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści. Startujemy z lekcjami dla ósmoklasistów i maturzystów, bo to oni mogliby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Program szkoły będziemy rozwijać o zajęcia dla kolejnych klas szkół podstawowych i średnich, w tym liceów i szkół zawodowych oraz branżowych.

Linki do programu zajęć będą dostępne także na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego www.kujawsko-pomorskie.pl oraz www.edupolis.pl.

Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w tenisie stołowym.

     16 stycznia 2020 roku w sali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Żninie odbyły Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt i chłopców I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie osiągnęła bardzo dobre wyniki. Dziewczęta zdobyły I miejsce, chłopcy uplasowali się na drugim stopniu podium.   Pamiątkowe dyplomy i medale na zakończenie wręczył Wicestarosta Żniński Andrzej Hłond.

     Drużyna I LO wystąpiła w składzie: Zuzanna Golińska, Zofia Kanarkowska, Aleksandra Kranz, Marcin Byczyński, Kacper Kruszelnicki,  opiekun: Zbigniew Wojdalski.

ZDJĘCIA.

Ćwierćfinał Wojewódzki Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt.

     14 lutego  drużyna dziewcząt  I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich  w Żninie udała się do Tucholi na Ćwierćfinał Wojewódzki Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. W pierwszym meczu siatkarki żnińskiego „ogólniaka” spotkały się z drużyną z Bielic. Po zaciętym spotkaniu uległy  2:0 w setach do 22 i 11. Kolejnymi rywalkami były zawodniczki z Więcborka. Żninianki przez cały mecz kontrolowały wynik wygrywając całe spotkanie 2:0 w setach do 9 i 19. Ostatecznie uplasowały się na 3 miejscu w ćwierćfinale wojewódzkim.

     Drużyna I LO wystąpiła w składzie: Julia Boińska, Natalia Boińska, Irena Koc, Monika Polaszewska, Karolina Kapczyńska, Martyna Lubawa, Karolina Krupa, Marcelina Dytman, Julia Przewłoka, Weronika Trynka, Agata Wilhelm, Natalia Mrówczyńska, Wiktoria Hałupka, opiekun: Maciej Drzewiecki.

ZDJĘCIA.

Finał Wojewódzki Licealiady w szachach.

     16 stycznia 2020 roku w Toruniu odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w szachach drużynowych dziewcząt i chłopców. Powiat żniński reprezentowało I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie. W zawodach brały udział szkoły z całego województwa kujawsko – pomorskiego m.in. z Bydgoszczy, Torunia, Świecia, Brodnicy, Chełmna, Szubina, Inowrocławia. Żniński „ogólniak” zajął dziesiąte miejsce w klasyfikacji końcowej.

Drużyna I LO wystąpiła w składzie: Wiktoria Hałupka, Borys Paliwoda, Jan Szczekot, Oliwier Kaczmarek, opiekun:  Maciej Drzewiecki.

ZDJĘCIA.

Półfinał Wojewódzki Licealiady w tenisie stołowym.

     12 lutego 2020 roku drużyna dziewcząt I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie reprezentowała powiat żniński w Półfinale Wojewódzkim Licealiady w tenisie stołowym.

     Dziewczyny  rywalizowały z zawodniczkami z Bielic, Karolewa i Bydgoszczy. Ostatecznie zawodniczki z liceum zajęły 4 miejsce w zawodach.

Drużyna I LO wystąpiła w składzie: Zofia Kanarkowska, Zuzanna Golińska, Wiktoria Hałupka, opiekun: Maciej Pilarski.

ZDJĘCIA.

Badminton dziewcząt.

     17 grudnia w Bydgoszczy odbył się Finał Wojewódzki Licealiady  w badmintonie dziewcząt, w którym wzięły udział uczennice I LO w Żninie. Drużyna dziewcząt  w składzie: Karolina Kapczyńska, Monika Polaszewska i Kinga Rosińska grały  z III LO Bydgoszcz oraz ZS Barcin zajmując  trzecie miejsce w grupie. W meczu o miejsce piąte pokonały zawodniczki  z Sypniewa. Był to pierwszy występ naszych dziewczyn na zawodach wojewódzkich w tej dyscyplinie, więc tym bardziej cieszy ich sukces.

ZDJĘCIA.

Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w Piłce Siatkowej chłopców.

     12 lutego 2020 roku w hali sportowej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Żninie odbyły sie  Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w Piłce Siatkowej chłopców. Po otwarciu zawodów, którego dokonał Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie Andrzej Kurek przystąpiono do rywalizacji. Mecze rozgrywano  w dwóch grupach. Grano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25 punktów.

     Drużyna I LO w Żninie zajęła drugie miejsce w swojej grupie i grała w małym finale z ZSBiO z Łabiszyna wygrywając 2:0 (25:21, 25:15) zdobywając tym samym trzecie miejsce w zawodach.

     Pamiątkowe dyplomy i puchary wręczył Dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty Henryk Ciesielczyk. Mecze sędziowali: Maciej Drzewiecki i Maciej Nowakowski.

     Drużyna I LO wystąpiła w składzie: Kacper Horka, Mikołaj Horka, Kacper Kapuściński, Borys Paliwoda, Filip Piechocki, Antoni Pietrzak, Kacper Przybyła, Maksymilian Kwasek, Kamil Staszewski, Mateusz Wiśniewski, opiekun: Zbigniew Wojdalski.

ZDJĘCIA.

Mistrzostwa Powiatu w szachach.

     13 grudnia w Sali Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego szkół ponadpodstawowych w szachach drużynowych. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn:
     I Liceum Ogólnokształcące w Żninie, Zespół Szkół Ekonomiczno – Handlowych w Żninie, Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie, Zespół Szkół Technicznych w Żninie oraz Zespół Szkół w Barcinie. Grano systemem kołowym na dystansie 5 rund, tempo gry 15 minut dla każdego zawodnika na partię. Po otwarciu zawodów przez Powiatowego Organizatora Sportu Szkolnego Macieja Drzewieckiego przystąpiono do gier.

Wyniki klasyfikacji końcowej:

I miejsce             I LO Żnin

II miejsce            ZS Barcin

III miejsce           ZSN Gąsawa

IV miejsce          ZST Żnin

V miejsce            ZSE-H Żnin

Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Sedzią głównym zawodów był Piotr Konieczyński, obsługą techniczną zajął się Michał Krzyżaniak.

Drużyna I LO w Żninie wystąpiła w składzie: Wiktoria Hałupka, Oliwier Kaczmarek, Borys Paliwoda, Jan Szczekot, opiekun: Maciej Drzewiecki.

ZDJĘCIA.

Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w piłce siatkowej dziewcząt.

     21 stycznia 2020 roku w sali sportowej przy Zespole Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadpodstawowych rocznika 2000 i młodszych. Do uczestnictwa w zawodach zgłosiły się 4 reprezentacje: I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie (opiekun Maciej Drzewiecki), Zespół Szkół Technicznych w Żninie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie oraz Zespół Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim. Po otwarciu zawodów rozpoczęto rywalizację. Mecze rozgrywano systemem „„każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25 punktów. Ostatecznie I miejsce  zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie, II miejsce Zespół Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim, III miejsce Zespół Szkół Technicznych w Żninie, IV miejsce Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie. Podsumowania zawodów dokonał Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk , który wręczył drużynom okolicznościowe dyplomy i puchary.

 

Wyniki spotkań:

 

I LO Żnin – ZSN Janowiec Wlkp.                                2:0 (25:14;31:29)

ZST Żnin – ZSE – H Żnin                                           2:0 (25:12;25:22)

ZSN Janowiec Wlkp. – ZST Żnin                                2:0 (25:6;25:20)

I LO Żnin – ZSE – H Żnin                                           2:0 (25:9;25:11)

ZSN Janowiec Wlkp. – ZSE – H Żnin                         2:0 (25:9;25:19)

I LO Żnin – ZST Żnin                                                  2:0 (25:3;25:14)

 

Drużyna I LO wystąpiła w składzie: Julia Boińska, Natalia Boińska, Irena Koc, Monika Polaszewska, Karolina Kapczyńska, Martyna Lubawa, Karolina Krupa, Marcelina Dytman, Julia Przewłoka, Weronika Trynka, Agata Wilhelm, Natalia Mrówczyńska, Wiktoria Hałupka, opiekun: Maciej Drzewiecki.

ZDJĘCIA.

Unihokej chłopców.

     12 grudnia w hali sportowej w I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie odbył się finał wojewódzki w unihokeju chłopców szkół ponadpodstawowych w którym brało udział I LO w Żninie. Do rywalizacji zgłosiły się ponadto drużyny: ZSN Gąsawa,  IX LO Bydgoszcz, Zespół Szkół Elektronicznych Bydgoszcz, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Brodnicy,  Zespół Szkół Agro – Ekonomicznych z Karolewa oraz Szkoła Techniczna Zespołu Szkół Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kołaczkowie. Mecze rozgrywano w dwóch grupach, czas gry 2X6 minut. Zawody otworzył Dyrektor I LO w Żninie Andrzej Kurek oraz Powiatowy Organizator Sportu szkolnego w Żninie Maciej Drzewiecki.

Wyniki spotkań: Grupa 1

 ZSN Gąsawa – IX LO Bydgoszcz                  1:0

CKZiU Brodnica - IX LO Bydgoszcz                2:0

ZSN Gąsawa - CKZiU Brodnica                      2:1

                          Grupa 2

I LO Żnin – ZSE Bydgoszcz                             1:0

ST Kołaczkowo – ZSA – E Karolewo                1:1                            

I LO Żnin – ST Kołaczkowo                               4:0

ZSE Bydgoszcz – ZSA –E Karolewo                 5:0

I LO Żnin – ZSA – E Karolewo                          3:0

ZSE Bydgoszcz – ST Kołaczkowo                     2:0                                        

Półfinał 1

I LO Żnin – CKZiU Brodnica                            1:2

Półfinał 2

ZSN Gąsawa – ZSE Bydgoszcz                        0:2

Mecz o V miejsce

IX LO Bydgoszcz – ST Kołaczkowo                   1:0

Mecz o III miejsce

ZSN Gąsawa – I LO Żnin                                 0:0 rzuty karne 0:2

 

Finał

ZSE Bydgoszcz – CKZiU Brodnica                      1:0

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce                                            ZSE Bydgoszcz

II miejsce                                           CKZiU Brodnica

III miejsce                                          I LO Żnin

IV miejsce                                          ZSN Gąsawa

V miejsce                                           IX LO Bydgoszcz

VI miejsce                                          ST Kołaczkowo

VII miejsce                                         ZSA – E Karolewo

     Podsumowania oraz wręczenia pamiątkowych medali, pucharów i dyplomów dokonali Dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty Henryk Ciesielczyk oraz Dyrektor I LO w Żninie Andrzej Kurek. Mecze sędziowali Maciej Mazur oraz Michał Jarmołowicz . Organizacją i obsługa zawodów  zajęli się Agnieszka Żalińska i Maciej Drzewiecki.

      Drużyna I LO wystąpiła w składzie: Korneliusz Nitka, Mateusz Wiśniewski, Kamil Staniszewski, Marcin Juchniewicz, Mikołaj Przybył, Sebastian Przybył, Hubert Chareński, Jakub Musiał, Mikołaj Okoński, Jakub Mroziński, Jakub Gebler, opiekun: Maciej Drzewiecki.

ZDJĘCIA.

Cookies i RODO

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie ( adres: Sienkiewicza 1, 88-400 Żnin telefon 52 302 01 05)

2) W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się 

z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

3) Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy cywilnoprawnej.

4)Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu 
z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych. 

5) Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. b) ww. rozporządzenia.

6) Odbioracami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.

Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:

-dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia swoich danych, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.

- wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się
 z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa

 

Podanie danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy cywilnoprawnej. Osoba, której dane dotyczą jest zobowiązana do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości zawarcia umowy.

Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia 
o ochronie danych osobowych.

 

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie ( adres: Sienkiewicza 1, 88-400 Żnin telefon 52 302 01 05)

 

W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

1. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji obowiązków prawnych ciążących na Administratorze.

2. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych.

3. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. c) ww. Rozporządzenia.

4. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.

5. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:

 - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.

- wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się
 z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych, 
ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.                                                    

 

 KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1:

  1. Administratorem danych przetwarzanych w ramach stosowanego monitoringu wizyjnego jest I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie (adres: ul. Sienkiewicza 1, 88-400 Żnin, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 52 30 20 105)
  2. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Żninie powołany został inspektor ochrony danych pani Monika Matela (dane kontaktowe: adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., numer telefonu 530-114-832).
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu kontrolowania dostępu do budynków i pomieszczeń jednostki, analizowania incydentów naruszenia prawa, ochrony mienia oraz zapewnienia bezpieczeństwa pracowników i osób odwiedzających jednostkę na terenie monitorowanym.
  4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres nieprzekraczający 3 miesięcy od dnia nagrania. Termin ten może ulec przedłużeniu w sytuacji, gdy nagrania z monitoringu stanowią dowód w postępowaniu prowadzonym na podstawie przepisów prawa, bądź w sytuacji, gdy administrator powziął wiadomość, iż mogą one stanowić dowód w postępowaniu. Przedłużenie terminu może nastąpić do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.
  5. Podstawą prawną przetwarzania wizerunku pracowników oraz innych osób zarejestrowanych przez monitoring jest art. 6 ust. 1 lit. c) ww. Rozporządzenia (wypełnienie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze).
  6. Dane osobowe mogą być przekazywane osobom, które wykażą potrzebę uzyskania dostępu do nagrań (interes realizowany przez stronę trzecią).
  7. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:

-          żądania dostępu do danych osobowych oraz ograniczenia przetwarzania danych osobowych;

-          wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się
 z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa..

 

Przetwarzanie wizerunku pracowników i innych osób zarejestrowanych przez monitoring znajduje podstawę w przepisach ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 917).


                                                                                        Polityka Cookies
 

* Strona www korzysta z plików cookies.
* Cookies to pliki tekstowe, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika, używane przez serwer do rozpoznania urządzenia użytkownika przy ponownym połączeniu. Cookies są pobierane przy każdym wejściu i wyjściu z serwisu. Cookies nie służą do ustalania tożsamości użytkowników a jedynie ich urządzeń.
* Pliki cookies używane są w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych. Używane są również w celu tworzenia anonimowych, zagregowanych statystyk, które pomagają zrozumieć w jaki sposób użytkownik korzysta ze stron internetowych co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, z wyłączeniem personalnej identyfikacji użytkownika.
* Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików cookies na urządzeniu końcowym. Ustawienia te mogą zostać zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenie użytkownika. Szczegółowe informacje o możliwości       i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Ograniczenie   stosowania plików cookies, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.
* Usunięcie plików cookies może doprowadzić do utraty możliwości korzystania z niektórych funkcjonalności strony www.